UDANY REWANŻ!

W niedzielne deszczowe popołudnie w meczu 14. kolejki klasy B Jutrzenka Jaćmierz podejmowała na własnym boisku zespół LKS Hłudno. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0.

Początek spotkania to przewaga gości, którzy lepiej operowali piłką i byli bliżsi objęcia prowadzenia, jednak nasza obrona w porę przerywała ataki a także kilkukrotnie świetnie interweniował Mateusz Kotowski. Nasz zespół postawił na grę z kontrataku i dzięki niemu doszło do kilku okazji pod bramką przeciwnika. W jednej z wzorowo rozegranej sytuacji Kamil Malik zostaje ostro potraktowany w polu karnym i nie jest w stanie już kontynuować meczu, a nawet zejść z boiska o własnych siłach. Decyzja arbitra głównego, a raczej jej brak jest co najmniej dziwna - gra jest kontynuowana… W dalszej części mecz się wyrównał. Było dużo walki, przewinień a także błędów po jednej i drugiej stronie. Mokra murawa przysparzała kłopoty. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i do szatni schodzimy z bezbramkowym remisem. Po przerwie spotkanie toczyło się w wysokim tempie. Akcja napędzała akcję. W drugiej części to nasz zespół stwarzał sobie klarowniejsze sytuacje do objęcia prowadzenia, jednak w bramce świetnie spisywał się golkiper gości, który broni strzał Rafała Malika w samo okienko bramki z rzutu wolnego i zatrzymuje piłkę na linii bramkowej po strzale Orłowskiego. Piłkarze gości nie ustrzegali się bezpardonowych wejść w naszych zawodników, a sędzia był bardzo pobłażliwy dla Hłudna. Pokazane 5 żółtych kartek, a w konsekwencji jednej czerwonej to zdecydowanie najniższy wymiar kary dla Hłudna. Większość fauli nie obeszła się bez wzywania pomocy, a o kolejne kontuzje trudno nie było. W 92 minucie spotkania dośrodkowanie z lewej strony boiska zamyka Jakub Tarkowski, obraca się z przeciwnikiem na plecach, podaje piłkę na 5 metr boiska, gdzie znajduje się niepilnowany Rafał Malik, który precyzyjnym strzałem w róg bramki daje nam prowadzenie!!! Chwilę po rozpoczęciu ze środka przez rywali, arbiter główny kończy spotkanie. 3 PUNKTY ZOSTAJĄ W JAĆMIERZU!

Byliśmy świadkami prawdziwego meczu walki i twardej gry i tym razem to nasz zespół wychodzi zwycięsko. Ogromne brawa dla całej drużyny za zostawione serce na boisku!

W kolejnym spotkaniu, które odbędzie się już w środę, 1. maja wybierzemy na trudny teren, a mianowicie do pobliskich Górek na mecz przeciwko tamtejszemu LKS-owi. Nasz najbliższy rywal aktualnie plasuje się na 6 pozycji w ligowej stawce z 20 punktami na koncie. W pierwszym meczu rundy wiosennej Górki urządziły sobie strzelaninę w meczu z Dydnią, pokonując rywali aż 19:0. Tydzień później podopieczni Wojciecha Sobolaka musieli uznać wyższość rywali z Trześniowa (3:2) a wczorajszy mecz przeciwko Sokołowi Domaradz zakończył się bezproblemowym zwycięstwem 7:0. Bilans bramkowy góreckiej drużyny na własnym stadionie może imponować. Naszych zawodników czeka kolejne ciężkie spotkanie, jednak absolutnie nie składamy broni i jedziemy do Górek w bojowych nastrojach, ufni we własne możliwości. Ostatnie spotkanie obydwu drużyn zakończyło się zwycięstwem naszej ekipy 1:0 po bramce z 30 metrów Pawła Stączka. Jesteśmy świadomi ciężkiej przeprawi, jednak wierzymy, że nasza drużyna podtrzyma zwycięską passę i wróci do Jaćmierza z dorobkiem punktowym.

LKS Górki vs JUTRZENKA JAĆMIERZ

01.05.2019 | 15:00